Laiaküla talgud

Annan teada, et Laiakülast ei ole leitud viinamarjaistandust, ega mineraalvett. See tuleb importida. Vee toome Värskast ja shampanja Champagnest. Festivali mõõtmeid meie kogunemine välja ei võta aga suvalist mulli ka ei pakuta.
Loe lisaks

Viimsi 105

Palju õnne, Viimsi vald! Kodukant saab 105 aastaseks, mida tähistatakse valminud teatrilavastusega valla ajaloost!
Loe lisaks

Külavanema valimised

Laiaküla küla koguneb 10.09.23 kell 12:00 kuusega ringteel, et valida külavanem. Allolevas Viimsi Teatajas ilmunud avalik teade. 
Loe lisaks

Üldkoosolek ja Magusalaat

Laiaküla küla ja külaseltsi üldkoosolek on 03. septembril kell 12:00 ning samal ajal saame nautida noorte korraldatud Magusalaata! 
Loe lisaks

Viimsi 2045

Viimsi vald koostab oma esimest pikaajalist arengustrateegiat, Viimsi 2045, mille raames soovitakse kohtuda ja arutada elanikega kavandatavaid eesmärke ja tegevusi. Uuendatud info: Avaliku väljapaneku arutelu 06.09. 
Loe lisaks

talgud ja Maardu linna silt

Kollektiivseid külatalguid see aasta ei toimu, koristame individuaaltöö korras aiataguseid. Samal ajal tänulikult rõõmustame, et meie Altmetsa tänavat palistab Maardu linna silt nüüd teiselt poolt teed. 
Loe lisaks

Muuga sadama evakuatsiooniõppus 28.09

28.-29. septembril toimub evakuatsiooniõppus, mis kaasab ainult eelnevalt registreerunud vabatahtlikuid. Teised ei pea reageerima. Päeva vältel on kuulda sireene ja teisi sellekohaseid teavitusi.  
Loe lisaks

Kopranõmme loodusala

Kopranõmme loodusala, mis piirneb Laiakülaga, sai palistatud Maardu üldplaneeringusse haljasala ja parkmetsa maa-alana. Looduslikult liigirikas ja muidu kaunis ala on avatud ka edaspidi elanikele jalutuskäikudeks. 
Loe lisaks

Digitaalne infotahvel

Laiaküla külast pärit mõttesähvatus luua digitaalsed infotahvlid pälvis tähelepanu ja valiti üheks edasi arendatavaks ideeks Põhja-Harju Aruka küla arenguprogrammis.
Loe lisaks

Laiaküla rahulolu-uuring 2022

Viimsi valla korraldatud rahulolu-uuringust selgus, et kõige rohkem on langenud küladest rahulolu just Laiakülas, võrreldes eelmise korraga (2019), mil olime üks rahulolevamaid. Uuring on hea juhtimistööriist, millele asjaajamises tugineda ja millest sihtide seadmisel inspireeruda.
Loe lisaks

Magusalaat 2022

Sel pühapäeval kl 12-st on taas meie küla lapsed oodatud magusa ning muu hea ja paremaga kauplema! Emmed-issid, sõbrad-tuttavad on oodatud kõike seda ostma ja nautima. 
Loe lisaks

Ohutu lõkke ABC

“Vastavalt Viimsi valla heakorraeeskirjale on kulu, lehtede ja prügi põletamine koduaedades keelatud. Põletada võib ainult puhast puitu, sütt, paberit ja oksi tuulevaikse ilmaga selleks kohandatud mittepõleval alusel või taimestikust puhastatud mineraalpinnasel!”
Loe lisaks

Biojäätmed, kompost ja pakendid

Kõik peavad teadma, et komposteerimine on lubatud ainult oma territoorimil, mitte ühiskondlikul. Pakendeid saab tasuta ära saata või viia. Aga kuidas käidelda biojäätmeid, kas ikka teadsid? 
Loe lisaks

Magusalaat 2021 ja üldkoosoleku protokoll

Septembri esimesel pühapäeval kogunesid kümned Laiaküla noored Käära tee ringile, et traditsioonilisel magusalaadal isevalmistatud küpsetiste ja jookidega endale taskuraha teenida. 
Loe lisaks

Magusalaat ja Üldkoosolekud 2021

Ootame kõiki osalema laste korraldatud Magusalaadale ja Üldkoosolekutele. Senine osavõtjate prognoos lubab meil usukuda, et ei ületata vabaõhus 100 osaleja piiri!  
Loe lisaks

nautigem aeda aga ka aiatagust!

Loodusfestivali raames toimus 12.-13. juunil 2021 Loodusvaatluste maratoni avalik vaatlus ka Riigimaa 15 ja Paevälja 2 kinnistul, mille käigus vaadeldi ligikaudu 230 erinevat taime-, putuka-, linnu- ja loomaliiki. Vaatlustel osales kokku 16 inimest. Vaatlusi juhendasid Olev Abner Tallinna Botaanikaaiast ja Keijo Sarv Eesti Lepidopteroloogide Seltsist.
Loe lisaks

Noor Külamees Frederik Mustonen: Muusikat ei saa teha nõudluse peale

Frederik Mustoneni (18) tunneb laiem üldsus pigem esinejanime boipepperoni järgi. Ta on muusikamaailmas hetkel kuum nimi, kes teeb koostööd villemdrillemi, Reketi ja Estoni Kohveriga. Viimase kahega moodustatakse kooslus nimega Pitsa. Aasta alguses saadi maha debüütalbumiga „Calzone“ ning nende loo „Tahmanägu“ ametlik video Youtube`i keskkonnas on kogunud üle 800 000 vaatamise.
Loe lisaks

Traditsioonilised 01. mai talgud

Käes on Laiaküla elanike välihooaja avamine! Alustame traditsiooniliste talgutega 01.05 kell 10:00, et mõne tunniga oma ühine koduküla veidi kaunimaks teha. Paistame silma ettevõtliku ja tööka külana ja mul ei ole kahtlust, et see talgupäev teisiti möödub!
Loe lisaks

Spordirajatise ideekonkurss

Hea meel on Teile teada anda, et pika planeerimise järel on aktiivsemalt käima läinud üldkoosolekul tutvustatud Pähklimänni pargiga seonduvad tegevused.
Loe lisaks

Jäätmemajandus 2020

Lühiuuringu kokkuvõte meie küla jäätmemajandusest: Kas meil on vaja rajada täiendavaid pakendikonteinereid küla sissesõitudesse? 
Loe lisaks

Lusitaania teod

Kas oled märganud Lusitaania tigu ehk Hispaania Teetigu? Üleskutse neid kogukonnana hävitama. 
Loe lisaks

Üldkoosolek ja Magusalaat 2020

Ootame kõiki 06.09.20 kell 12:00 üldkoosolekule ja lipuheiskamisele, mille järel avame traditsioonilise "Magusalaada". Lisatud link protokollile ja otseviide fotopangale. 
Loe lisaks

Anna Teada

Anna-teada.ee on nutirakendus, millega saad hõlpsalt õhtusel jalutuskäigu vältel informeerida ametnikke heakorda puudutavatest tähelepanekutest: niitmata ala, katkine valgusti, isetekkeline prügi vms. 
Loe lisaks

Võidutuli ja jaanipäev 2020

Külamees, Jaanus Pauts, käis toomas võidutuld. Nimelt täna jagas President Kersti Kaljulaid igasse maakonda tuld, mis inimketis Viimsissegi jõudis ja sealt meie kodukülla toodi. 
Loe lisaks

Kodu- ja metsloomad

Loomaarst tuleb Laiakülla loomi vaktsineerima ja väike juhis kui märkad abivajavat kodu- või metslooma!
Loe lisaks

Traditsioonilised talgud

Laiaküla traditsioonid jätkuvad, toimuvad kevadtalgud! Olge tähelepanelikud, terved ja hoolivad! 
Mõistagi on talgud korraldatud teistmoodi, loe lähemalt siit uudisest :)
Loe lisaks

Viimsi valla eriolukorrast väljumine: covid-19

Viimsi vald alustab 18. maist eriolukorrast väljumist ja osade avalike teenustega, mis olid vahepeal eriolukorra reziimis piiratud kättesaadavusega, taasalustatakse juba alates 2. maist loe lähemalt siit ja täpsusta kindlasti valla ametlikult kodulehelt www.viimsivald.ee. Laste mänguväljakud on suletud kuni riikliku eriolukorra lõpuni. 
Loe lisaks

Viimsi vallas eriolukord: Covid-19

Viimsi vald on alates 12. märtsist võtnud kasutusele mitmeid meetmeid, et riske ennetada ja viimsilasi toetada, abistada ning vajadusel nõustada. Anname nendest järgnevalt ülevaate.
Loe lisaks

Elagu terve Eesti!

Viimsi valla elanike uuringust selgus, et Laiaküla elanikud on teistest enim rahul tervise teenuste ja nende kättesaadavusega. Soovin, et teie ja teie lähedased oleksid terved ja tugevad ka tulevikus. 

Loe lisaks

Laiaküla esmamainimine 1375 

Rannarahva muuseumi koostatud Laiaküla ajaloostend palistagu teie kaunist ja rahulikku jõuluootust! 
Tänud Tiidu meeskonnale, kes kaunistas jõulupuu ja ringtee kuusekesed. 
Loe lisaks

Vallaametitega KKK 2019

Korduma kippuvad pöördumised: olmeprügi krundil, koolibuss hilisemaks, ülekäigurajad, Muuga silt, valgustitest, kogu küla õuealaks ja läbikäik Vana-Narva mnt. Siit leiate vastuseid, tegeleme ammendava vastuseta jäänud küsimustega edasi. Aga jätame selle siia vahekokkuvõtteks, mälestuseks :) 
Loe lisaks

Magusalaat ja üldkoosolek

Laiakülas toimus Magusalaat ja Turutänav 2019. Samuti üldkoosolekud, mille protokoll on saadetud osalejatele. Võeti teatavaks külavanema aruanne ja 2018 majandustulemused.
Loe lisaks

Viimsi 100 ja Laiaküla rahulolu

Hetkeseisuga on Laiakülas kasvanud elanike arv üle 600 ehk 01.03.2019 seisuga 607. Loe ja vaata lähemalt kui rahulolevad on meie küla elanikud oma eluoluga. 
Loe lisaks

Viimsi pidu

11. mai 1919. a Harju Maakonna valitsuse otsusega asutati uus iseseisev Viimsi vald, mis eraldati Nehatu vallast ja mille moodustasid Viimsi kogukond (Viimsi mõis, Pirita, Miiduranna, Lubja, Pringi, Rummu, Püünsi ja Rohuneeme külad ühes Aegna saarega) ja Maardu kogukonna Leppneeme ja Rohuneeme külad, kokku 1258 elanikuga. Täna on Viimsi vallas 20 359 elanikku. 
Loe lisaks

TRADITSIOONILISED Laiaküla talgud 04.05.19

Meil on üksikud aga tugevad traditsioonid. Kõige legendaarsem neist on külarahvaga hooaja avamine- kevadtalgud. Kõik tulevad tööriistade ja -riietega külaringile ning jagunetakse meeskondadeks. 
Loe lisaks

Saime esimestena kaugloetavad veearvestid

Harjumaal Viimsi vallas asuva Laiaküla elanikud on ühed esimesed Eestis, kes said endale majapidamisse püsivalt Sigfoxi asjade interneti võrguga ühendatud ja seega kaugloetavad veearvestid.
Loe lisaks

Laiaküla on maailmakaardil aastast 1689

Viimsi Rannarahva Muuseumi ajalooprojekti raames on selgunud, et Laiaküla oli maailmakaardil juba ammu meie aja arvamist. Selle tõestuseks on pilt meie kodulehekülje avalehel ja töötlemata pildi kujul ka fotopangas. Suured tänud Külli Kuusk, et vead eest meie ajalooteadlikkust.  
Loe lisaks

Viimsi 100: tublid viimsi inimesed 

Laiaküla tublid inimesed olid kutsutud Viimis 100. aastapäevale pühendatud vastuvõtule.
Aitäh, et olete leidnud aega ja jõudu panustada meie Laiaküla arengusse!
Loe lisaks

Talvetraditsioonid

Traditsiooniliselt leiab Laiaküla teiselt ringteelt ehitud kuusepuu. Jääl olla nähtud ka meie hokikoondist. Kahjuks on kujunenud traditsiooniks ka lumeootus ... ehk on jõulutaat lumega teel!
Loe lisaks

Planeerime spordi- ja mänguväljakuid

Panime juhatusega kokku esialgse nägemuse mängu- ja spordiväljakute arenguks Laiaküla külas.

Nägemus on diskussiooni alustamiseks ning koostamise aluseks on varasem tagasiside vallast kasutatavate kinnistute osas ja juhatuseni jõudnud tagasiside külaelanike poolt.

Loe lisaks

Eesti majandusmootor asub Laiakülas

Junior Achievement Eesti andis välja uue versiooni majandusõpikust. Oli liigutav tõdeda, et meie küla inimesed mitte ainult ei panusta heakorra töödesse talgutel siin ja mujal, vaid toetavad kogukonda laiemalt.  
Loe lisaks

Laiakülas peeti magusalaata ja valiti külavanem

Laiaküla ettevõtlikud koolinoored korraldavad juba kümnendat aastat magusalaata, et omale ise taskuraha teenida. Samaaegselt toimus ka Laiaküla küla üldkoosolek, millel valiti esimeseks ametlikuks külavanemaks Kristiina Kägu. 
Loe lisaks

Öörännak


Seekord sai kevadtalgutel töö kiirelt tehtud ja Laiaküla esinduskoondis otsustas ühiselt veeta ka öö. Nimelt oli sportlik külaelanik, Kaire Roose, meid kõiki registreerinud Öörännakule, mis on ca 19 km matkamist Kõrvemaa metsades. Matkal tuli leida orienteerumiskaardi järgi seikluspaiku, teekonnal erinevaid vaimuvõimeid proovile panna, vastastega läbirääkimisi pidada ja tervelt finišisse jõuda.
Loe lisaks

Altmetsa ühisveevärgi torustiku läbipesu

AS Viimsi Vesi teostab teisipäeval, 4. märtsil 2014 a. kell 10.00 – 15.00 Laiakülas ühisveevärgi läbipesu. Sellel ajavahemikul võib ajutiselt esineda veesurve langust ja veekvaliteedi halvenemist.
Loe lisaks

Altmetsa jõulukuusk

Igaaastase traditsiooni kohaselt tulid ühel kargel talveõhtul külamehed kokku ja panid püsti küla jõulukuuse. Seejärel aitasid lapsed ja naispere kuuske kaunistada. Pärast tehti sauna.
Loe lisaks

Võimalus tellida prügiveoteenuseid ja prügikontenereid

MTÜ Altmetsa Üks on liitunud PRÜGIVEDU.EE OÜ poolt jäätmekäitluses turule toodud täiesti uudse, peamiselt eramajapidamistele ja väikeehitajatele suunatud, partnerite programmiga, millest meie külaühingul on võimalik reaalselt tulu kasvatada.
Loe lisaks

Laste magusalaat

Kooliaasta algust tähistati ka seekord traditsioonilise magusalaadaga. Maiasmokkadele on see kindlasti aasta kõrghetk, tulge järgmine aasta külla.
Loe lisaks

Külamehed niitsid muru

Külamehed tulid kokku, ajasid muruniidukid ja trimmerid vihaseks ning niitsid ühekoos muru külla sissesõidul oleval "eikellegimaal". Kõik ikka selleks, et külarahval oleks hea tuju iga päev hommikul linna sõites ja õhtul tagasi koju tulla. Suured tänud kõigile, kes appi tulid! Järgmise korrani...
Loe lisaks

Altmetsa nüüd Google Maps Street View's

Altmetsa elurajoon on sellest nädalast Google Maps street view'ga kenasti virtuaalselt külastatav. Siin mõned pildid kaardilt, mis näitavad küla koera Lottet, küla poisse, mänguväljakut jms. Kui leiate veel vahvaid vaateid, siis kirjutage kommentaaridesse :)
Loe lisaks

Altmetsa talgud

Traditsiooniliselt toimusid Altmetsas mai alguses igakevadised koristustööde talgud.
Loe lisaks

Altmetsa ühingu üldkoosolek

Eile õhtul toimus üle mitme aasta Altmetsa Üks MTÜ üldkoosolek, millest võtsid osa 27 majapidamise esindajad. Päevakorras oli ühingu aastaaruannete kinnitamine, ühingu varasema tegevuse ülevaade ja tulevikutegevuste arutelu.
Loe lisaks

Laste mänguasja- ja magusalaat


Katrin Mustonen korraldas suve lõpuks juba traditsiooniks muutunud küpsetiste ja kasutatud mänguasjade laada. Ilm oli kena, kauplejaid ja ostjaid oli rohkelt.
Loe lisaks

Esimene lumi ja teede korrashoid

Seoses esimese lume tulemisega peaks autojuhid Altmetsas olema tähelepanelikud ja sõitma ikkagi asfaltkattega teeosal, sest muidu muutuvad teeääred kiiresti poriseks ja auklikuks.
Loe lisaks

Almetsa tänavad lõpuks asfalteeritud

Koostöös Viimsi vallavalitsusega said Altmetsa elurajooni teed lõpuks asfaltkatte. Tööde käigus ehitati küla tänavate ristumiskohale 2 ringteed ja endiselt kehtib rajoonis "õueala" ehk kiirusepiirang 20km/h. Head ja ohutut liiklemist!Kirjuta artikli sissejuhatus siia
Loe lisaks

Altmetsas asfalteeriti esimene tänav

Altmetsa põiktänava inimeste initsiatiivil kaeti Altmetsas esimene tänav tolmuvaba kattega ehk freesasfaldiga. Tänava avamiseks peeti vahva külapidu ja korraldati lastele jalgrattavõistlus. 
Loe lisaks

Asutati MTÜ Altmetsa Üks

Toimus külakoosolek, kus otsustati Altmetsa elanike esindamiseks ja huvide kaitsmiseks luua uus mittetulundusühing "Altmetsa Üks".
Loe lisaks