Jäätmemajandus 2020

Sellel postitusel on 12 vastust
Lühiuuringu kokkuvõte meie küla jäätmemajandusest: Kas meil on vaja rajada täiendavaid pakendikonteinereid küla sissesõitudesse? 
Siin lühike ülevaade meie küla jäätmemajandusest. Ent lisan etteruttavalt, et hetkel ei tundu vajadust rajada täiendavad pakendikonteinerid meie külla, 6 huvilist. Küsimus tõstatati üldkoosolekul, mistõttu enne otsustamist tegime ka laiendatud taustauuringu elanike eelistustest ja hetkeolukorrast. 

Sorteerivaid elanikke on enamuses 85% ja enamus vastanuid on tellinud tasuta äraveetava kotilahenduse (vaata lähemalt: www.tvo.ee). Samuti mõned elanikud teavad, et meie külas juba on Lilleoru teel pakendikonteinerid. Eelistatakse aga meie küla vahetus läheduses on jäätmejaam Kaldase teel.

Kusjuures Kaldase teele on viidud ka Muuga küla Lusitaania tigude kremeerimsisele viidav erikonteiner, kuhu tuleb nad viia (või nende munad) pakendatult. Tigudekonteiner Muuga Maxima juures langes vandalismi ohvriks, mistõttu ei saa teda järelvalveta jätta/tellida ka meie külla.

Lehekotte saa aasta vald koguda ei saada, sest tegemist on keskkonna aastaga ja eeldatakse lehtede komposteerimist. Juhin tähelepanu, et Pärnamäe jäätmejaam võtab ka isikut tõendava dokumendi alusel (Viimsi valla elanikud) iga sissekirjutatu kohta päevas kuni 0,6 kuupmeetrit tasuta (st umbes 3 x 200 liitrist kotti). Kaldase tee hinnakirjas pole kogust, ega hinda väljas. 

Loodan, et tegite kõik ka taotluse omale soetada (KIKi projekti raames) aeda komposter ja Viimsi vald oma aktiivsete elanikega selle projekti võidab. Meenutan, et väljaspool aeda komposteerimine on keelatud!


imagepng

Vastajaid 10% kõigist külaseltsi listiga liitunutest, seisuga 2020 september. 
 


Eelmine
HOIA on Eesti ametlik COVID-19 lähikontakse tuvastuse rakendus

12 vastust

CMoqucEzsj IOkqMEPaotSZ, 27. veebruar 2021
gzxvDiYhsm uqsxahdOrVKCI, 27. veebruar 2021
GUsBCfElNXwr JltOjeDPS, 14. veebruar 2021
UbtLpnEka axoOqfshCV, 14. veebruar 2021
hMLoAUelOifdbI ZzNDdlWOFKswq, 1. veebruar 2021
xUalHEmyTZNWKGt ydvuRrtpYzhUaC, 1. veebruar 2021
PiVORokMGfU zIEsYLovTMSJjCB, 16. jaanuar 2021
uplbzZEIGqTs ugltWSMCRpvHNj, 16. jaanuar 2021
aehMKNiucHj HERtpoXIGldbQY, 2. jaanuar 2021
oLxmeViXSsaA rbVOTQCAs, 2. jaanuar 2021
MdCgehRZAUyYI wRrZMcmgsFG, 18. detsember 2020
zFRqgmVwrk BCZWgXvyb, 18. detsember 2020

Lisa kommentaar

Email again: