Saime esimestena kaugloetavad veearvestid

Sellel postitusel on 8 vastust
Harjumaal Viimsi vallas asuva Laiaküla elanikud on ühed esimesed Eestis, kes said endale majapidamisse püsivalt Sigfoxi asjade interneti võrguga ühendatud ja seega kaugloetavad veearvestid.
Valla vee-ettevõte Viimsi Vesi alustas selleks koostööd tehnoloogiaettevõttega Levira möödunud aastal, kellega koos valiti just Laiaküla küla esimeseks, kuhu Sigfoxi võrgus töötavad veearvestid esimesena paika panna.

«Tänaseks oleme paigaldanud sinna ligi 280 arvestit, mis saadavad näitu iga 24 tunni tagant,» ütles Postimehele Viimsi Vee finantsjuht Pille Arula.

Ettevõttel on Sigfoxi võrgus töötavate veearvestitega plaanis kokku katta kogu Laiaküla. Iga tarbimiskoha kohta on ette nähtud üks veearvesti, mis lõpptarbijale lisakulusid kaasa ei too.

Sigfoxi võrku haldava Connected Balticsi tegevjuhi Kushtrim Xhakli sõnul kavandatakse Laiaküla projekti teostamise kvaliteedist ja kiirusest tulenevalt Tallinnas teiste klientidega sarnaseid projekte.

Uus süsteem põhineb digiteenuste ettevõtte Levira asjade interneti tarkvaralahendusel ning see kasutab Kamstrupi nutikaid veemõõtjaid, mis töötavad Sigfoxi rahvusvahelises võrgus ja mille aku eluiga on ligi 16 aastat. Levira pakutav lahendus hõlmab ka suurandmete analüüsi, mis võimaldab saada sügavama arusaamise ja analüüsi veetarbimise mustritest.

Ka arvestite ebakorrapärase käitumise, näiteks veelekke puhul, käivituvad alarmid reaalajas.

Allikas: https://tehnika.postimees.ee/6561388/laiakula-elanikud-said-kaugloetavad-veearvestid
Autor: Aivar Pau

Eelmine
Laiaküla on maailmakaardil aastast 1689
Järgmine
TRADITSIOONILISED Laiaküla talgud 04.05.19

8 vastust

oQcnTIjx KdfyoAlPeTXFYMC, 16. veebruar 2020
pXRGDFdmxNcq JHUyECYdPGkKrS, 16. veebruar 2020
FxnHkDbESsq ujMUTOSWmnE, 21. detsember 2019
vxbaVNXLeEPgyTi fKaNVOswldXjiZ, 21. detsember 2019
olxASCTreVaIm YuMrPihdDctljRsB, 28. november 2019
ybsTqAntwQvUKXG kPxqObSMdg, 28. november 2019
naCkOhgJKdzTliX oXldFKgcSLOiwZ, 2. november 2019
taifmFHyvunZ ALamubfwBXK, 2. november 2019

Lisa kommentaar

Email again: