Viimsi vallas on lemmikloomade pidamiseks eeskiri
Tutvu sellega siin.

Lemmikloomad peavad olema kiibistatud ja kohustuslike, võimalustel ka soovituslike vaktsiinidega, vaktsineeritud. Vaktsineerimist ja kiibistamist teostatakse igas külas kevadeti ka kohapeal. Marutaudi süst on tasuta, kiibistamine ja kompleksvaktsiin lisatasu eest. Täpsem kuupäev saadetakse ka ekirjana. Kodulindude pidamiseks on isegi Euroopa Liidu direktiiv, seega tutvu sellega enne kui kanad võtad. 

Kadunud ja hulkuvad koduloomad 

Kadunud loomakesest saad teavitada Laiaküla FB, küla emaililisti või ka naaberkülade FB lehtedele. 
Teadetetahvlil hoiame pikema perspektiiviga infot ja koduloomade leidmisel see ei aita.
Infot hoiupangas olevate loomade kohta saab tel 5349 4045 (E-P 10.00-17.00) või e-postilt info@loomadehoiupaik.ee aga vaata ka www.pets.ee 

Teateid Viimsi valla territooriumil hulkuvate lemmikloomade kohta saab edastada Viimsi Vallavalitsuse alltoodud kontaktidel: tel 602 8853 (heakorra vanemspetsialist) või 602 8827(ehitus- ja kommunaalosakonna juhataja) või e-post kommunaal@viimsivv.ee.   

Laiakülas ei ole harvad kohtumised metsloomadega 
Jah, siil on ka metsloom ;)

Metsloomadega tegelevad Eesti Vabariigi õigusaktidest tulenevalt Keskkonnaamet ja Päästeamet. Kui näete ilmselgelt abitus, sekkumist vajavas seisundis metslooma või -lindu, siis helistage keskkonnainfo telefonile 1313, kust edastatakse teade vajadusel ka Keskkonnaametile. Päästeamet (112) aitab looma tagasi loodusesse. Lisainfo, kuidas käituda metsloomadega siin.


Allikas: https://www.viimsivald.ee/teenused/kommunaalmajandus/lemmik-ja-metsloomad

Vaata ka Eesti Loomakaitse Seltsi koostatud juhiseid:
"Kuidas takistada metsloomade ja -lindude pesade ehitamist koduaeda?"
Refereeringu leiad siit: https://viimsiteataja.ee/loodus/loomad-linnud-koduaias/