Traditsioonilised Laiaküla talgud 04.05.19

Meil on üksikud aga tugevad traditsioonid. Kõige legendaarsem neist on külarahvaga hooaja avamine- kevadtalgud. Kõik tulevad tööriistade ja -riietega külaringile ning jagunetakse meeskondadeks. 
Kevadtalgute raames on tehtud ära nii suuremaid kui väiksemaid tegusid. Tutvutud omavahel ja naabritega. Tõendava pildimaterjali leiate fotopangast. Nimesid ja nägusid siinkohal ei hakka mainima, sest kõigil on olnud oma panus ja õigus privaatsusele, ka järelpidudel ;)

Seega meie juures võivad ennast kõik tunda lihtsate, rõõmsate ja lõbusate inimestena. Olete teretulnud kutsuma kaasa oma sõpru ja sugulasi, maatööd teevad õnnelikuks. See on päev, kus me ei muretse päevapoliitika pärast, ega vaata üksteise aeda. Koristame hoopis aiataguseid ja vaatame üksteisele silma. Teeme ise midagi ära! 

Hommikusest kukest alates on võimalik koristada oma aiatagust aga kell12:00 koguneme kõik Pähklimänni ringteel! Vaatame koos üle eelmisel aastal tehtu, et sealt jaguneda. 

Projekt1: Esimesel ringteel ja teisel ringteel lillede istutamine ja sealt heinamaa prügist koristamine, mis viib bussipeatuseni. Haljastustiimi juhid: Reet Villig ja Virgo Arge. 

Projekt2: Mänguväljakul koristamine ja liiva riisumine. Mänguväljaku taguste kändude kaevamine ja maapinna tasandamine. Taimede istutamine. Haljastustiimi juhid: Tiit Villig ja Kristiina Kägu. 

Projekt3: Pähklimänni ringteel tasandamine, riisumine ja taimede istutamine. Pähklimänni metsaaluse koristamine. Langenud puude raie. Haljastustiimi juhid: Riin Raie ja Margus Klementsov. 

Projekt4: Kolmanda ringtee ja viienda ringtee pürgist koristamine, maapinna tasandamine, riisumine ja autojälgedele muru külvamine. Kui keegi peab neid mullahunnikuid enda omaks, siis tõstke need aeda. Tegemist on avaliku maaga ja kopp ajab laiali. Haljastustiimid: ümbritsevad elanikud. 

Projekt5. Maximast Laiaküla piirini teeäärte koristamine. Laste meeskond. NB! Lapsed liiguvad mööda kergliiklusteed vanema vastutusel ja järelvalvel. Haljastustiim: Stiina Otteson ja Jaak Raie.  

Meie talguprojekt osutus valituks ja masinjõudu ning silmailu toetab Viimsi Vallavalitsus. Aitäh!   

Mitmelgi põhjusel tundus, et see lugu sobib päeva käivitama: 
https://www.youtube.com/watch?v=smtYyAL9pi4
/meie oma külamees on ansamblis/ 

Vaatame ilma ja tööjärje järgi kaua jaksame.
Äkki jätkub päikest ja jaksu, et katta 17:00 ühine pikniku- ja pinksilaud. 

Lugege töökirjeldusi ja võtke vastavaid vahendeid. 
Palun jälgige ja tagage tööohutust. 

Küsimuste korral: juhatus@laiakyla.ee 

 
Eelmine
Saime esimestena kaugloetavad veearvestid

Lisa kommentaar

Email again: