Viimsi pidu

11. mai 1919. a Harju Maakonna valitsuse otsusega asutati uus iseseisev Viimsi vald, mis eraldati Nehatu vallast ja mille moodustasid Viimsi kogukond (Viimsi mõis, Pirita, Miiduranna, Lubja, Pringi, Rummu, Püünsi ja Rohuneeme külad ühes Aegna saarega) ja Maardu kogukonna Leppneeme ja Rohuneeme külad, kokku 1258 elanikuga. Täna on Viimsi vallas 20 359 elanikku. 
Loe lisaks

TRADITSIOONILISED Laiaküla talgud 04.05.19

Meil on üksikud aga tugevad traditsioonid. Kõige legendaarsem neist on külarahvaga hooaja avamine- kevadtalgud. Kõik tulevad tööriistade ja -riietega külaringile ning jagunetakse meeskondadeks. 
Loe lisaks

Saime esimestena kaugloetavad veearvestid

Harjumaal Viimsi vallas asuva Laiaküla elanikud on ühed esimesed Eestis, kes said endale majapidamisse püsivalt Sigfoxi asjade interneti võrguga ühendatud ja seega kaugloetavad veearvestid.
Loe lisaks

Laiaküla on maailmakaardil aastast 1689

Viimsi Rannarahva Muuseumi ajalooprojekti raames on selgunud, et Laiaküla oli maailmakaardil juba ammu meie aja arvamist. Selle tõestuseks on pilt meie kodulehekülje avalehel ja töötlemata pildi kujul ka fotopangas. Suured tänud Külli Kuusk, et vead eest meie ajalooteadlikkust.  
Loe lisaks

Viimsi 100: tublid viimsi inimesed 

Laiaküla tublid inimesed olid kutsutud Viimis 100. aastapäevale pühendatud vastuvõtule.
Aitäh, et olete leidnud aega ja jõudu panustada meie Laiaküla arengusse!
Loe lisaks

Talvetraditsioonid

Traditsiooniliselt leiab Laiaküla teiselt ringteelt ehitud kuusepuu. Jääl olla nähtud ka meie hokikoondist. Kahjuks on kujunenud traditsiooniks ka lumeootus ... ehk on jõulutaat lumega teel!
Loe lisaks

Planeerime spordi- ja mänguväljakuid

Panime juhatusega kokku esialgse nägemuse mängu- ja spordiväljakute arenguks Laiaküla külas.

Nägemus on diskussiooni alustamiseks ning koostamise aluseks on varasem tagasiside vallast kasutatavate kinnistute osas ja juhatuseni jõudnud tagasiside külaelanike poolt.

Loe lisaks

Eesti majandusmootor asub Laiakülas

Junior Achievement Eesti andis välja uue versiooni majandusõpikust. Oli liigutav tõdeda, et meie küla inimesed mitte ainult ei panusta heakorra töödesse talgutel siin ja mujal, vaid toetavad kogukonda laiemalt.  
Loe lisaks

Laiakülas peeti magusalaata ja valiti külavanem

Laiaküla ettevõtlikud koolinoored korraldavad juba kümnendat aastat magusalaata, et omale ise taskuraha teenida. Samaaegselt toimus ka Laiaküla küla üldkoosolek, millel valiti esimeseks ametlikuks külavanemaks Kristiina Kägu. 
Loe lisaks

Öörännak


Seekord sai kevadtalgutel töö kiirelt tehtud ja Laiaküla esinduskoondis otsustas ühiselt veeta ka öö. Nimelt oli sportlik külaelanik, Kaire Roose, meid kõiki registreerinud Öörännakule, mis on ca 19 km matkamist Kõrvemaa metsades. Matkal tuli leida orienteerumiskaardi järgi seikluspaiku, teekonnal erinevaid vaimuvõimeid proovile panna, vastastega läbirääkimisi pidada ja tervelt finišisse jõuda.
Loe lisaks

Altmetsa ühisveevärgi torustiku läbipesu

AS Viimsi Vesi teostab teisipäeval, 4. märtsil 2014 a. kell 10.00 – 15.00 Laiakülas ühisveevärgi läbipesu. Sellel ajavahemikul võib ajutiselt esineda veesurve langust ja veekvaliteedi halvenemist.
Loe lisaks

Altmetsa jõulukuusk

Igaaastase traditsiooni kohaselt tulid ühel kargel talveõhtul külamehed kokku ja panid püsti küla jõulukuuse. Seejärel aitasid lapsed ja naispere kuuske kaunistada. Pärast tehti sauna.
Loe lisaks

Võimalus tellida prügiveoteenuseid ja prügikontenereid

MTÜ Altmetsa Üks on liitunud PRÜGIVEDU.EE OÜ poolt jäätmekäitluses turule toodud täiesti uudse, peamiselt eramajapidamistele ja väikeehitajatele suunatud, partnerite programmiga, millest meie külaühingul on võimalik reaalselt tulu kasvatada.
Loe lisaks

Laste magusalaat

Kooliaasta algust tähistati ka seekord traditsioonilise magusalaadaga. Maiasmokkadele on see kindlasti aasta kõrghetk, tulge järgmine aasta külla.
Loe lisaks

Külamehed niitsid muru

Külamehed tulid kokku, ajasid muruniidukid ja trimmerid vihaseks ning niitsid ühekoos muru külla sissesõidul oleval "eikellegimaal". Kõik ikka selleks, et külarahval oleks hea tuju iga päev hommikul linna sõites ja õhtul tagasi koju tulla. Suured tänud kõigile, kes appi tulid! Järgmise korrani...
Loe lisaks

Altmetsa nüüd Google Maps Street View's

Altmetsa elurajoon on sellest nädalast Google Maps street view'ga kenasti virtuaalselt külastatav. Siin mõned pildid kaardilt, mis näitavad küla koera Lottet, küla poisse, mänguväljakut jms. Kui leiate veel vahvaid vaateid, siis kirjutage kommentaaridesse :)
Loe lisaks

Altmetsa talgud

Traditsiooniliselt toimusid Altmetsas mai alguses igakevadised koristustööde talgud.
Loe lisaks

Altmetsa ühingu üldkoosolek

Eile õhtul toimus üle mitme aasta Altmetsa Üks MTÜ üldkoosolek, millest võtsid osa 27 majapidamise esindajad. Päevakorras oli ühingu aastaaruannete kinnitamine, ühingu varasema tegevuse ülevaade ja tulevikutegevuste arutelu.
Loe lisaks

Laste mänguasja- ja magusalaat


Katrin Mustonen korraldas suve lõpuks juba traditsiooniks muutunud küpsetiste ja kasutatud mänguasjade laada. Ilm oli kena, kauplejaid ja ostjaid oli rohkelt.
Loe lisaks

Esimene lumi ja teede korrashoid

Seoses esimese lume tulemisega peaks autojuhid Altmetsas olema tähelepanelikud ja sõitma ikkagi asfaltkattega teeosal, sest muidu muutuvad teeääred kiiresti poriseks ja auklikuks.
Loe lisaks

Almetsa tänavad lõpuks asfalteeritud

Koostöös Viimsi vallavalitsusega said Altmetsa elurajooni teed lõpuks asfaltkatte. Tööde käigus ehitati küla tänavate ristumiskohale 2 ringteed ja endiselt kehtib rajoonis "õueala" ehk kiirusepiirang 20km/h. Head ja ohutut liiklemist!Kirjuta artikli sissejuhatus siia
Loe lisaks

Altmetsas asfalteeriti esimene tänav

Altmetsa põiktänava inimeste initsiatiivil kaeti Altmetsas esimene tänav tolmuvaba kattega ehk freesasfaldiga. Tänava avamiseks peeti vahva külapidu ja korraldati lastele jalgrattavõistlus. 
Loe lisaks

Asutati MTÜ Altmetsa Üks

Toimus külakoosolek, kus otsustati Altmetsa elanike esindamiseks ja huvide kaitsmiseks luua uus mittetulundusühing "Altmetsa Üks".
Loe lisaks