Laiaküla küla on elamupiirkond, mida on arendatud kolmes etapis, alates aastast 2000. Laiaküla küla asub Tallinna piiri ääres, Viimsi vallas. Laiakülas elab üle 500 inimese. Küla kogukond, koostöös valla ja teiste toetajatega, on arendanud küla mõnusaks ja turvaliseks elukeskkonnaks. Külaseltsi eestvedamisel tõugatakse arengut, säilitatakse loodus- ja kultuuripärandit või peetakse lihtsalt talguid, pidu või paar.

Asukoht

Laiaküla asub Tallinna piiri ääres, Teletornist Muuga poole sõites, peale Pärnamäe kalmistut ja ennem Muuga suvilarajooni. Vaata kaardilt. Siia sõidab Tallinna bussiliin number 34 A, aga ka Maardu ning Viimsi bussiliinid. Vaata bussigraafikut siit. Tänavad on varustatud valgustuse ja kergliiklusteedega, seega saab hõlpsasti ligi ka väiksemate liiklusvahenditega. Siinkohal on oluline mainida, et Taxify on asutatud Laiakülas, pööningul, seega oled teretulnud kasutama ka nende teenuseid.   

Ajalugu

Elamurajooni I etapis on ca 70 kinnistut ja II etapis ca 60 kinnistut ja III etapis ca 200 kinnistut, mille suurused on vahemikus 1000 - 2500 ruutmeetrit. Arvestades piirkonna maastiku eripära, kruntide kõrguste vahesid ja kõrghaljastust moodustub siin väga looduslik ning omapärane elukeskkond.

Esimesed elamud valmisid 2002 aasta kevadeks ja suurem osa Altmetsa I rajooni majadest valmisid 2004 aastaks. Altmetsa II elurajoonis lõppes majade ehitus 2007 aastal ja III etapis müüdi enamus krunte 2008 aastaks. III etapi ehitustegevus areneb rahulikus tempos ja leidub vaid mõni tühi krunt, mis ootab ehituse algust või edasimüüki.

Esimene mitteametlik külavanem oli Jaak Raie ja haljastushaldjas Riin Raie (aastani 2015), kellede eestvedamisel arendati välja esimesed omaalgatuslikud spordi- ja lasteväljakud. Samuti korraldati teede üleandmine vallale ja lahendati teised primaarsed infrastruktuuri küsimused prügiveost interneti levikuni. Raiesid toetasid juhatuse liikmed Villigud, Steinertid ja Mustonenid. Kujunesid külatraditsioonid, peeti paar meeleolukat pidu ja spordivõistlusi.

2008 käivitasid noored Magusalaada traditsiooni, mille jätkumise eest vastutasid mitmete perede lapsed: Raied, Mustonenid, Roose, Villigud ja Steinertid. 2015 toimus noortel sujuv põlvkonnavahetus ja magusalaada korralduse võttis üle Henri Valentin ja Kristo Pae.  

Kuni esimese ametliku külavanema valimiseni täitis külavanema ülesandeid Tiit Villig, hoides aktiivselt üleval küla talgute ja jõulukuuse traditsiooni. Tiidu paremaks käeks oli haljastushaldjas Reet Villig, kes aastaid varemgi meie heakorra eest hoolitsenud. Siinkohal kuulub suur kummardus ka meie digitaalkeskkondade rajajale Martin Villigule.

2018 valiti esimene ametlik külavanem, Kristiina Kägu, kelle eestvedamisel koostatakse küla arengukava järgmiseks kaheks aastaks. Spordirajatiste arengu eest vastutab külaühingu juhatuse liige Margus Klementsov ning haldus- ja haljastustalguid korraldab Tiit Villig.